Horská Chata rehek - na úvodní stránku
Ukrajinská vlajka

Vážení hosté,
V naší chatě jsme ubytovali uprchlíky z Ukrajiny, kteří u nás budou bydlet tak dlouho, jak budou potřebovat. Chatu v současné době tudíž nepronajímáme.

Děkujeme za pochopení

Hrad Kašperk

Fotografie hradu Kašperk. Odkaz vede na větší kopii obrázku.

Výlet vhodný pro motorizované výletníky i s malými dětmi, případně pro zdatné cyklisty. Celkem 58 km autem, nebo na kole, 4 km pěšky nebo na kole.

Hrad Kašperk nechal postavit roku 1356 král Karel IV. na obranu zemské hranice a zlatých dolů nacházejících se v okolí Kašperských Hor. Svou výškou 886 metrů nad mořem je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Hrad Kašperk je zajímavý tím, že se dochoval bez dodatečných stavebních úprav až do dnešních dnů, takže při jeho návštěvě hrad spatříte tak, jak ho viděli naši předci ve 14. století.

Západní věž hradu Kašperk. Odkaz vede na větší kopii obrázku.

Dochovala se dokonce původní střecha západní věže z pálených cihel, odolná proti ohni (snad obrana proti středověkým zápalným zbraním).

Na hrad Kašperk můžete jet buď autem, nebo na kole. Cesta je dlouhá asi 29 km. Celkem tedy ujedete 58 km. Pojedete přes Zdíkov, Stachy, Nicov a Řetenici.

Parkoviště u hradu Kašperk. Odkaz vede na větší kopii obrázku.

Pokud pojedete autem, můžete bez obav zaparkovat na hlídaném parkovišti asi 2 km od hradu a zbytek dojít pěšky. Když pojedete na kole, můžete dojet až na hrad a kola si nechat přímo na hradě zamčené k zde instalovaným stojanům.

Na hradě jsou v současnosti otevřeny dva prohlídkové okruhy - východní věž (25 minut) a západní věž (55 minut). Z obou věží hradu se Vám naskytne nádherný výhled do okolí.

Na hradě probíhá v létě rovněž mnoho kulturních akcí.Kontakt

Mobil: +420 724908091
Adresa: Lidija Kuncová, Nové Hutě 36, Nové Hutě, 385 01 

Nemáme volno ? Zkuste sousedící penziony: Penzion České chalupy, nebo Penzion U modřínu.

Daňový poradce